10 výhod LED svetiel

Obľúbené LED svetlá sa dostávajú čoraz viac do popredia. Je to aj preto, že podľa nariadení Európskej únie sa zakazuje predávať energeticky náročné typy svietidiel. Čo klasické svietidlá a žiarovky starších typov určite sú. Na rozdiel od nich majú LED svetlá nesporné výhody. Aké?

LED svetlo a jeho výhody

Šetrenie energie už nie je len niečo, čo by sme mali robiť. Nie je to žiadny módny trend. Šetrenie energie a tiež ochrana životného prostredia, sú dnes nutnosťou! A k šetreniu prispieva aj LED osvetlenie. To je však len jedna z jeho výhod. Poznáte aj ďalšie?

  1. Dlhodobá životnosť. Kvalitné LED svetlo od spoľahlivého výrobcu má naozaj dlhú životnosť, dokonca až niekoľko rokov.
  2. Úspora nákladov. Oproti klasickým svietidlám dokáže LED svetlo ušetriť až 85% elektrickej energie! Investícia do takéhoto svietidla sa teda určite oplatí.
  3. Okamžité rozsvietenie. Po šťuknutí vypínačom nemusíte čakať, kým sa svetlo takpovediac „rozbehne“. LED svetlo sa rozsvieti ihneď.
  4. Žiadne nebezpečné žiarenie. A sme pri spomínanom životnom prostredí a jeho ochrane. LED svietidlá nevyžarujú žiadne škodlivé UV žiarenie a neprodukujú ani infračervené žiarenie.
  5. Ekologickosť. Tieto svietidlá neobsahujú žiadne nebezpečné ťažké kovy, ortuť, ani škodlivé látky. Sú tiež recyklovateľné.
  6. Bez rizika popálenia. LED svetlá neprodukujú toľko tepla, ako klasické svietidlá. Preto nehrozí riziko popálenia, ak sa svietidlo náhodou prevrhne.
  7. Bez hlučnosti. Spomínate si na klasické bzučanie, napríklad pri zažatí halogénových svetiel? Toto Vám pri LED osvetlení nehrozí!
  8. Sú pevné a odolné. Pri páde alebo náraze sa nerozbijú, ako klasické žiarovky.
  9. Bez kmitania svetla. Mnohé typy svietidiel sa vyznačujú kmitavosťou. Takéto kmitanie svetla určite nie je pre oči vhodné a zdravé. LED svetlo však nekmitá, svieti plynule.
  10. Sú moderné! Na výber je množstvo farebných prevedení a množstvo typov svietivosti. Máte radšej mäkké svetlo alebo studené belšie svetlo? Môžete si vybrať aj podľa typu interiéru.

Autorské právo: yuriy2design / 123RF Reklamní fotografie